XXV Ogólnopolskie Zawody w Pływaniu Szkół STO

W dniach 25-28.04.2019 r. odbyły się XXV Ogólnopolskie Zawody w Pływaniu Szkół STO.

Naszą szkołę reprezentował 6-osobowy zespół utalentowanych pływaków. Słupszczanie zakwalifikowali się do 6 finałów, w których wywalczyli 4 złote krążki. Wiktoria Palicka wygrała na 50 metrów stylem grzbietowym i dowolnym, Kaja Szeremeta nie miała konkurencji na 50 metrów stylem klasycznym, a Michał Grzecza zdeklasował rywali na 50 metrów stylem motylkowym. W finale na 50 metrów stylem grzbietowym zdecydowanie wygrał Michał Grzecza, jednak sędziowie "dopatrzyli" się zbyt późnego wynurzenia się po starcie. Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza najmłodsza pływaczka - Patrycja Palicka, która wywalczyła 8 miejsce na 25 metrów stylem grzbietowym. Pozostali zawodnicy STO w Słupsku - Piotr Kukulski i Mikołak Gałązka w swoich startach poprawili rekordy życiowe. Najlepszymi zawodnikami zawodów wśród 14 i 15-latków zostali Wiktoria Palicka i Michał Grzecza.       W punktacji medalowej nasza szkoła uplasował się na bardzo dobrym 6 miejscu (startowały 33 szkoły).

                               Serdecznie gratulujemy znakomitych sukcesów sportowych!!!