Dzień Edukacji Narodowej

Odświętnie przystrojony budynek przywitał w swoich murach zastępczynię Prezydentki Miasta Słupska panią Martę Makuch, prezesa Samodzielnego Koła Terenowego nr 68 STO w Słupsku pana Tomasza Jerzaka i całą społeczność szkolną – pana dyrektora, nauczycieli i pracowników szkoły, uczniów i rodziców.

Na korytarzach mogliśmy oglądać galerię portretów nauczycieli wspaniale wykonanych przez naszych uczniów oraz wystawę zdjęć wychowawców z lat dziecięcych.

Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy 3 liceum – Ola Kobylińska i Tomisław Zduńczuk. Po pięknych życzeniach, jakie wszystkim pracownikom złożyli pani Marta Makuch i pan Tomasz Jerzak, wystąpił dyrektor szkoły, który wręczył nagrody najbardziej zasłużonym nauczycielom.

Następnie uczniowie klas I rozpoczęli część artystyczną, przepięknie wykonując piosenkę „Na scenie”. Po nich szkolny zespół cheerleaderek zaprezentował bardzo dynamiczną zumbę i zaprosił wszystkich do wspólnego tańca.

Potem scenę opanowali starsi uczniowie, prezentując przedstawienie pod tytułem „Mądry uczeń po szkole…”. W postaci pani woźnej, nauczycieli, uczniów ambitnych, nieśmiałych, niepowtarzalnych, aktywnych, utalentowanych, wrażliwych oraz konferansjera wcielili się uczniowie kl. 8a i 8b szkoły podstawowej oraz licealiści. Całość dopełniały piosenki w wykonaniu chóru uczniów kl. 7a i 7b.

Następnie uczennice koła teatralnego z klas 5 i 6 szkoły podstawowej złożyły piękne życzenia wszystkim pracownikom szkoły.

Uroczystość zakończył ponowny występ uczniów klas I, którzy, nie szczędząc energii i uśmiechu, zaprezentowali się w piosence „Czy to już koniec”.