Apps for Good w naszej szkole!

Z przyjemnością informuję, że nasza szkoła, jako jedna z sześciu w Polsce, rozpoczyna pracę w projekcie Apps for Good.Jest to projekt, którego celem jest zmiana sposobu, w jaki nauczyciele i uczniowie uczą się posługiwać technologiami oraz wykorzystują zajęcia informatyki w szkole. Poprzez udział w programie uczniowie uczą się kreatywnego myślenia, przedsiębiorczości oraz poznają podstawy programowania tworząc swoją pierwszą aplikację mobilną.
Zadaniem uczestników jest stworzenie idei, prototypu lub działającej aplikacji mobilnej, w niewielkich, około 2-5-osobowych grupach. W realizacji ww. celów uczniowie korzystają z dedykowanej platformy wiedzy Apps for Good oraz pomocy nauczycieli wyznaczonych do pracy nad projektem. Zespół zwycięzców zostanie zaproszony do Portugalii, aby zaprezentować swój produkt - aplikację. 
Realizacją projektu zajmują się pani Agnieszka Mendrzejewska i pani Magdalena Zakrzewska-Jerzak.