Dzień Otwartej Szkoły 2020

29 lutego odbył się w naszej szkole dzień otwarty dla przyszłych uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej i liceum. Rodzice mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą naszej szkoły, podczas gdy ich pociechy na stacjach tematycznych na żywo doświadczały tego, iż szkoła "nie jest wcale taka straszna, jak ja malują" . Podczas eksperymentu nasi milusińscy dowiedzieli się czym są zasady i kwasy. Dzieci mogły też przekonać się, ile waży cebula marchewka czy cytryna. Zajęcia muzyczne odkryły w nich talenty rytmiczne i pokazały, że patyczki też mogą też służyć za instrument. Na warsztatach plastycznych i technicznych przyszli uczniowie wykonali kolorowe zakładki do książek oraz błyszczące rybki z płyt CD. Nauczycielki języka angielskiego udowodniły, że najlepiej uczyć się go w formie zabawy i wcale nie jest taki trudny, a potyczki sportowe wykazały, że sport można uprawiać z uśmiechem na twarzy.
Starsi uczniowie mogli zmierzyć swoją wiedzę językową podczas ciekawych quizów, ale również podejrzeć świat nauki z nieco innej, bardziej fascynującej strony  w trakcie doświadczeń naukowo-przyrodniczych.
Frekwencja dopisała, za co bardzo dziękujemy. Zainteresowanie szkołą bardzo nas cieszy, a tych którzy jeszcze się wahają, zapraszamy na odwiedzenie nas i zapoznanie się z naszą ofertą.