Ślubowanie klas pierwszych

14 października 2020 r. odbyła się wyjątkowa uroczystość, w której wzięli udział najmłodsi uczniowie naszej szkoły.

Pięknie zaprezentowany przez nich bogaty program artystyczny dostarczył gościom wielu chwil wzruszeń i radości. Był dowodem na to, że w pełni zasłużyli, by wstąpić do braci uczniowskiej.

Wobec zebranych na uroczystości gości oraz widzów, którzy mogli na żywo oglądać transmisję z uroczystości za pośrednictwa konta Teams, złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów I Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Słupsku. Przyrzekli, że będą się pilnie uczyć i z wielką ochotą oraz zapałem podejmą się obowiązków szkolnych. Każdy świeżo upieczony pierwszak otrzymał biret, pamiątkowy dyplom i okazały ołówek oraz dodatkowo został obdarowany przez rodziców upominkiem. Dyrektor szkoły podziękował uczniom wspaniałych występów i życzył im wytrwałości w dążeniu do ciągłego zgłębiania wiedzy oraz wielu sukcesów związanych z wypełnianiem nowej roli - ucznia.

Pasowanie pierwszoklasistów zostało uwiecznione na zdjęciach. Na zakończenie były podziękowania dla wychowawczyni, która w dużym stopniu przyczyniła się, że do tego, że dzień ślubowania, stał się wyjątkowym, niezapomnianym dniem dla pierwszoklasistów i ich bliskich.